Az első Stanley Cup bajnokságot játszották

A Teremtés Dátuma: 10 Február 2021
Frissítés Dátuma: 16 Lehet 2024
Anonim
Az első Stanley Cup bajnokságot játszották - Történelem

Ezen a napon, 1894-ben, a kanadai Montrealban játsszák a Lord Stanley's Cup első bajnokság-sorozatát. A Stanley-kupa azóta a sport egyik legkedveltebb és elismertebb trófeává vált.

A Stanley Cup Sir Frederick Arthur Stanley, Preston ura és Derby 16. fülének alkotása volt. Stanley nemes születésű volt, egy háromszoros Anglia miniszterelnök fia. 1865-től a kanadai Alsóházban szolgált, egészen 1888-ig a kanadai kormányzónak nevezték ki. Stanley jégkorong-rajongóvá vált, miután megnézte az 1889-es játékot a montreali téli karneválon. Stanley családja, a fiai és a lányai egyaránt részt vettek abban a játékban, amely viharral vitte Montreal sportközönségét az 1875-ös bevezetése óta. Az új sport tiszteletére Lord Stanley adományozott egy pazar trófeát a kanadai amatőr jégkorong-szövetségnek. A trófeát, amelyet eredetileg Dominion Hockey Challenge Cup-nak hívtak, először 1893-ban adták át a Montreal Amatőr Atlétikai Szövetség (AAA) csapatának, az Amatőr Jégkorong Szövetség bajnokainak. Stanley azt tervezte, hogy a kupát egy kihívás sorozat vagy bajnokság győztesének adják át, így 1894-ben azt a montreali AAA-csapatnak adták át, miután az ottaai tábornokok legyőzték a bajnokságon egy olyan bajnokságon, amelyet kifejezetten a Kupa, ahogy Lord Stanley tervezte.

1926 óta a Stanley Cup-ot kizárólag a Nemzeti Jégkorong Liga járja el minden évben, 2019 kivételével, amikor az NHL sztrájkolt. Az eredeti trófeát, amelyet Lord Stanley adományozott, 1962-ben vonultak vissza. Azóta csak egy trófea szolgált a helyén, így a Stanley-kupa az egyetlen olyan trófea a fő sportágakban, amelyet nem évente reprodukálnak. Ha egy csapat nyeri a kupát, akkor egy évig megtarthatják a trófeát, és rajta fel vannak tüntetve minden játékos, edző és az iroda alkalmazottja nevét. (1954-ben a Detroit Red Wings tulajdonos, Marguerite Norris, az egykori gólszerző lett az első nő, akinek a nevét bevésették a kupára.) A bajnokcsapat minden játékosának és irodájának alkalmazottja 24 órán át kapja a kupát, amelyet bárhová eljuthat, a teljes idejű kíséretével együtt, amelyet a Jégkorong Hírességek Csarnoka biztosít. 1895 óta, amikor a Winnipeg Victorias elindította a kupa ivásának hagyományát, az emberek mindent megtesznek a sörtől a fürdővízig, amikor a barátokkal, a családdal és a nyilvánossággal ünnepelnek. Utazásai során a Stanley kupát úszómedencékbe dobták, horgásztak, csecsemőkeresztelő házigazdája volt, és Kanada, az Egyesült Államok és Európa szerte részeg volt.

Betty Ferreri megölte férjét, Jerry-t, a kaliforniai Lo Angele-i házukban, Alan Adron házvezető egítégével. Amikor Jerry, a hírhedt azony, elhozott egy fia...

Thoma Paine-t Franciaorzágban letartóztatják árulá miatt. Noha a vele zemben felhozott vádak oha nem voltak rézleteek, december 26-án távollétébe...